PayPal: Prodej českých prodejců do zahraničí narostl v 1. pololetí 2014 o 48 %

Za rostoucími čísly vidí PayPal nízké ceny a širokou nabídku tuzemských obchodníků. Hlavními zákazníky českých prodejců zůstávají evropští a severoameričtí spotřebitelé.

PayPal: Prodej českých prodejců do zahraničí narostl v 1. pololetí 2014 o 48 %Společnost PayPal zveřejnila svá nejnovější data o přeshraničním obchodu mezi Českou republikou a ostatními zeměmi prostřednictvím její stejnojmenné služby.

Výsledky ukazují, že platby ze zahraničí, které čeští obchodníci přijali prostřednictvím PayPalu, vzrostly v prvním pololetí roku 2014 meziročně o 48 %, což je více než v řadě jiných zemí regionu CEE.

Jsem velice rád, že Česká republika patří k nejrychleji rostoucím exportním trhům, a to jak v regionu střední a východní Evropy, tak také z celosvětového pohledu,“ uvedl Damien Perillat, regionální ředitel společnosti PayPal pro střední a východní Evropu.

Čeští obchodníci získávají objednávky zejména od evropsých spotřebitelů. Jde zejména o Německo (11 %) a Velkou Británii (9 %), ovšem jedním z klíčových trhů, z nichž proudí peníze do České republiky, zůstává i Severní Amerika (35 %). Podíly jednotlivých klíčových trhů, které zajišťují nárůst hodnoty českého exportu, zůstávají podle PayPalu v posledních letech téměř beze změn.

Západních spotřebitelé, kteří nakupují v zahraničí, uvedli v průzkumu PayPalu jako hlavní motivaci nižší ceny (80 %), případně výběr, který není v jejich zemi k dispozici (79 %). PayPal k tomu dodává, že čeští prodejci splňují svou cenovou politikou i nabídkou jedno i druhé kritérium, což se projevuje na pozitivním vývoji přeshraničního prodeje.

PayPal uvádí, že jeho službu využívá bezmála 10 tisíc aktivních obchodníků v regionu střední a východní Evropy.

Zdroj: PayPal
Úvodní foto: © Xuejun li - Fotolia.com

Komentáře