„Patch Tuesday“ přežilo nástup Windows 10

Bezmála dvanáctileté tradici vydávání bezpečnostních aktualizací pro Windows každé druhé úterý v měsíci hrozil s příchodem Windows 10 zánik, ale nyní se zdá, že přežila. Alespoň částečně.

„Patch Tuesday“ přežilo nástup Windows 10Microsoft vydal v úterý 11. 8. sadu bezpečnostních aktualizací pro operační systém Windows, tak jak to činí každé druhé úterý v měsíci již od října 2003. Obvykle se o „Patch Tuesday“ píše tehdy, pokud obsahuje nějaké zásadní záplaty na zásadní hrozby, tentokrát však stačilo, že k němu vůbec došlo.

Microsoft totiž v souvislosti v Windows 10 hovořil o konci této tradice. Konkrétně to pronesl v květnu ústy tehdejšího šéfa divize operačních systémů Terryho Myersona, který řekl, že Microsoft „nebude všem těm spotřebitelů dodávat aktualizace v jeden den v měsíci“.

V první „Patch Tuesday“ – Microsoft jej z nějakého důvodu nově nazývá „Update Tuesday“ – po uvedení Windows 10 však bylo vydáno čtrnáct bezpečnostních aktualizací, z nichž bylo hned šest určeno pro „desítky“ a zbytek pro starší verze systému (7 a 8.1).

Na druhou stranu, Microsoft vydal během předchozích měsíce hned několik aktualizací, které byly označeny za bezpečností a byly určeny výhradně pro Windows 10.

Konkrétní podoba bezpečnostní politiky Microsoftu tak zůstává poněkud mlhavá, ať už se týká Windows 10, tak starších podporovaných verzí. Více napoví nadcházející týdny a samozřejmě datum 8. 9. 2015 – druhé úterý v září.

Zdroj: Microsoft

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře