Partnerství SAP a Microsoftu přinese databázi SAP HANA do platformy Azure

Dohoda o hlubší spolupráci umožní provoz databáze HANA ve veřejném cloudu a slibuje také integraci služeb SAP do sady cloudových kancelářských aplikací Office 365.

Partnerství SAP a Microsoftu přinese databázi SAP HANA do platformy AzureSpolečnosti SAP a Microsoft se domluvily na rozšíření svého dosavadního partnerství a prohloubení integrace svých řešení. Uživatelé cloudové platformy Azure budou nově moci používat databázi SAP HANA přímo ve veřejném cloudu.

SAP dále integruje řadu svých služeb včetně Fieldglass, Concur nebo SuccessFactors se sadou Microsoft Office 365, což má uživatelům SAP přinést výhody nástrojů pro práci s dokumenty, komunikaci, spolupráci a plánování. Integrované služby by měly být k dispozici během druhého pololetí letošního roku.

Nová dohoda zapadá do současné strategie Microsoftu uzavírat partnerství se širokou paletou firem včetně těch, které mu v určitých segmentech konkurují. Hlubší spolupráce s SAP bude znamenat vyšší atraktivitu platforem Azure a Office 365 v očích firem, které již delší dobu využívají ekosystém SAP.

Spojení databázové služby SAP HANA a platformy Azure navíc přináší konkurenční body v boji s Amazon Web Services (AWS), které již nyní nabízí SAP HANA v rámci svého veřejného cloudu. Microsoft se chlubí tím, že pro databázi může vyčlenit větší objem paměti, konkrétně 3 TB pro jednu instanci, zatímco AWS umí poskytnout jen 2 TB.

Pro SAP dohoda představuje již druhé partnerství uzavřené v nedávné době. Počátkem měsíce firma oznámila spolupráci se společností Apple s cílem provázat platformy SAP HANA a iOS.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře