Partnerství Dellu a Microsoftu otevírá další možnosti v oblasti cloudu

Zástupci Dellu a Vmwaru představili sadu řešení cloudové infrastruktury, která má umožnit snadnější nasazení a správu hybridních cloudových prostředí. Novinkou je také začlenění platformy VMware Workspace One do ekosystému Microsoft 365.

Partnerství Dellu a Microsoftu otevírá další možnosti v oblasti clouduKonference Dell Technologies World 2019 v Las Vegas přinesla nejednu novinku. Kromě nové sady řešení pro cloudovou infrastrukturu se na pódiu objevil i Satya Nadella, šéf Microsoftu, a oznámil rozšíření spolupráce obou společností.   

Viceprezident Dellu Jeff Clarke a generální ředitel VMwaru Pat Gelsinger nejprve představili novou sadu řešení cloudové infrastruktury, jež umožní snadnější nasazení a správu hybridních cloudových prostředí.

Novinka s názvem Dell Technologies Cloud bude k dispozici v druhé polovině tohoto roku, pilotní testování již začalo. VMware zároveň oznámil nabídku datacentra jako služby běžící na hyperkonvergované infrastruktuře Dellu a spravované VMwarem.

O překvapení se postaral již výše zmíněný Nadella, který oznámil, že Dell a VMware rozšiřují partnerství s Microsoftem, aby umožnili zákazníkům služby Microsoft Azure spravovat pracovní zátěže pomocí virtualizačního softwaru od Vmwaru.

Platforma pro spravování aplikací VMware Workspace One je nově součástí ekosystému Microsoft 365, což znamená, že jeho uživatelé mohou spravovat funkce v Office 365 napříč zařízeními prostřednictvím Intune a Azure Active Directory Premium.

Viceprezidentu Dellu Clarke vysvětlil, že tento krok je reakcí na rostoucí počet společností, které využívají vícero cloudových služeb a interních datových center. Podle analytiků by se tato neotřelá strategie mohlo společnostem do budoucna velice vyplatit.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře