Partnerské programy Dellu a EMC se po dokončení akvizice spojí do jednoho

Přibližně v polovině října letošního roku dojde ke spojení Dellu a EMC do firmy, která ponese název Dell Technologies. Spojí se také partnerské programy obou společností. Podle zatím dostupných zpráv by se centralizovaná struktura nového programu měla podobat spíše současnému partnerskému modelu EMC.

Partnerské programy Dellu a EMC se po dokončení akvizice spojí do jednohoMichael Dell ukončil během konference EMC World spekulace týkající se budoucnosti společnosti EMC a její značky poté, co bude k 16. 10. letošního roku završen akviziční proces. Připomeňme, že Dellkoupil EMCza rekordní částku 67 miliard dolarů.

Především byla vyřešena otázka jména společnosti po zmíněném datu. „Jelikož mám slabost pro své vlastní jméno, ponese [firma] název Dell Technologies,“ uvedl Dell během konference s tím, že značka EMC zůstane zachována pro některá podniková řešení.

Od datacentra po koncová zařízení

Dell Technlogies bude firma se skutečně širokým záběrem – její nabídka bude sestávat ze spojených portfolií podnikové infrastruktury Dellu a EMC, divize osobních počítačů a houfu dceřiných firem včetně VMware, SecureWorks, Pivotal, Virtustream, RSA nebo VCE.

Akvizici musí ještě schválit akcionáři EMC a regulátoři, splněny musejí být ještě další obvyklé podmínky. Obě firmy se však vyjádřily v tom smyslu, že integrační proces probíhá podle plánu a měl by být dokončen do původně stanoveného data v půlce října.

Partnerské programy budou spojeny a centralizovány

Fúze obou firem s sebou přinese i spojení jejich partnerských programů. EMC své partnery sdružuje v programu Business Partner Program, zatímco partneři Dellu se účasní programu PartnerDirect.

Od prvního dne po spojení bude Dell Technologies fungovat pouze s jedním partnerským programem s centralizovanou organizační strukturou a zdroji. Scott Millard, který má na starost partnerský kanál EMC v regionu Severní a Jižní Ameriky uvedl, že nový program bude spíše připomínat současný model EMC.

Ten má tři úrovně (stříbrnou, zlatou a platinovou) s kritérii kladoucími důraz na partnerovu schopnosti zvyšovat obrat, vzdělávat se a získávat certifikace v oblasti prodeje, technického know-how a marketingu.

Partneři EMC se mohou těšit na finanční služby

Více detailů zatím ani jedna společnost neuvedla s výjimkou toho, že konkrétní změny a výsledná podoba centralizovaného programu se budou ještě dotvářet, a to i na základě zpětné vazby od partnerů.

Jisté je, že stávající partneři EMC budou mít nově k dispozici finanční služby, což je něco, co EMC nenabízelo, ale Dell prostřednictvím své divize Dell Financial Services ano. Takto investované prostředky mají v budoucnu směřovat na podporu nových prodejních modelů.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře