Partners vstupují jako investor do Twista a chystají expanzi do off-line plateb

Partners kupují čtvrtinový podíl v Twistu za desítky milionů korun. Výsledkem vstupu tohoto investora mají být nové produkty a expanze aktivit Twista do oblasti off-line plateb.

Partners vstupují jako investor do Twista a chystají expanzi do off-line platebSpolečnost Twisto získala nového investora a chystá se expandovat se svou platební metodou do oblasti off-line plateb. Investorem je poradenská společnost Partners, která v Twistu získala čtvrtinový podíl v hodnotě desítek milionů korun. Stávající trio investorů tvořili Enern, Miton a Tomáš Čupr.

Spolumajitel Partners Petr Borkovec plánuje dále rozvíjet moderní platební metody bez bank a společně s Twistem chystá nový investiční produkt pro bezmála půl milionu klientů Partners. Výsledky spolupráce Partners a Twista by se měly objevit na trhu během roku 2016.

Twisto se v minulosti podílelo na vytvoření nového trhu „odložených plateb“ v české elektronické komerci, nyní připravuje produkty, kterými chce změnit konvence i v off-line platbách, jak vysvětluje CEO společnosti Michal Šmída:

Náš další cíl je vstup do světa off-line plateb, kde vidíme velký prostor pro vylepšení stávajících služeb pro zákazníky, a i proto vítáme vstup Partners a jejich znalost tohoto trhu.“

Investici do Twista vnímám především jako investici do skvělého týmu, který projektem žije, stejně jako do unikátní platební metody bez banky a systému vyhodnocování bonity moderně, na dálku a bez zdlouhavého dokládání čehokoli,“ uvedl Petr Borkovec.

Twisto na trhu působí od října 2013. V současné době jeho platební metodu využívá přes 150 e-shopů, u kterých se v průměru podílí 6–7% podílem na obratu. Srdcem know-how společnosti je algoritmus Nikita, který vyhodnocuje bonitu zákazníků na základě veřejně dostupných informací.

Zdroj: Twisto
Úvodní foto: © ElenaR - Fotolia.com

Komentáře