Panasonic je nově součástí programu Microsoft Cloud Solution Provider

Zákazníci, jež si zakoupí notebooky či tablety Panasonic Toughbook s Windows 10, si nově budou moci zvolit správu konfigurace a nasazení pomocí nástroje Windows Autopilot. O uvedení zařízení do provozu se pak prostřednictvím cloudu postará Panasonic.

Panasonic je nově součástí programu Microsoft Cloud Solution ProviderSpolečnost Panasonic oznámila, že se stala prvním poskytovatelem odolné mobilní výpočetní techniky, jenž se připojil k programu Microsoft Cloud Solution Provider. Díky tomu bude moci zákazníkům nabízet zjednodušené služby nasazení a správy.

Pokud si zákazníci objednají notebooky či tablety Panasonic Toughbook s Windows 10, mohou si nově zvolit správu konfigurace a nasazení pomocí nástroje Windows Autopilot.

Panasonic poté zaregistruje hardware zařízení do cloudu ze svého centra v Cardiffu, nahraje všechna nastavení konfigurace a ta jsou následně odeslána přímo uživateli. Tomu pak stačí zařízení zapnout a přihlásit se a přístroj je připravený k použití.

Toto nové řešení je výhodou pro zákazníky, kteří mají uživatele v různých lokalitách nebo stovky zařízení ke konfiguraci,“ vysvětlil Jon Tucker, generální ředitel pro řešení a technologie v evropské divizi mobilních podnikových řešení společnosti Panasonic.

Z hlediska koncového uživatele stačí několik jednoduchých kroků a zařízení je připraveno k použití. Autopilot řídí vytváření obrazu a registraci – koncový uživatel se musí pouze připojit k síti a ověřit své přihlašovací údaje,“ uvedl Brad Anderson, korporátní viceprezident Microsoft 365 ve společnosti Microsoft.

Zdroj: Panasonic

Úvodní foto: kentoh @fotolia.com

Komentáře