Palo Alto Networks míří do cloudu a podpoří vývoj aplikací pro svou novou platformu

Nová platforma Palo Alto Application Framework poskytne vývojářům nástroje a služby pro vývoj bezpečnostních řešení a zároveň je umožní v rámci stejné platformy prodávat koncovým zákazníkům. Výrobce zároveň uvolní 20 milionů dolarů na vývoj slibných aplikací.

Palo Alto Networks míří do cloudu a podpoří vývoj aplikací pro svou novou platformuSpolečnost Palo Alto Networks rozšíří řady výrobců, kteří nabízejí vlastní platformu pro zákazníky a vývojáře. Chystaný Palo Alto Application Framework bude plnit dvojí roli cloudového tržiště s bezpečnostními aplikacemi a platformy nabízející nástroje a služby pro rychlý vývoj nového softwaru.

Palo Alto následuje podobný trend jako řada jiných výrobců a posouvá se z pozice výrobce hardwarových firewallů do role poskytovatele cloudové infrastruktury a bezpečnostního softwaru. Firma se však současně vyhýbá pozici „poskytovatele služeb“, aby dala najevo, že stále klade důraz na prodej skrze partnerský kanál.

Nová platforma má být spuštěna počátkem roku 2018. Palo Alto oznámilo, že již nyní spolupracuje s desítkami výrobců na vývoji aplikací, které bude platforma nabízet. Kromě specialistů na bezpečnost na seznamu najdeme i velké IT hráče, jako jsou HPE nebo IBM.

Aby toho nebylo málo, Palo Alto rovněž uvolní 20 milionů dolarů do zvláštního fondu určeného na podporu raného vývoje aplikací pro jeho platformu Next-Generation Security. Vývojáře má tato podpora zbavit starosti s budováním infrastruktury a umožnit jim soustředit se výhradně na funkce chystaných řešení.

Pokud jde o platformu Next-Generation Security, Palo Alto zároveň začne nabízet její funkce skrze novou cloudovou službu GlobalProtect. Partneři společnosti budou tuto službu moci prodávat stejně, jako nyní prodávají její virtuální firewally. Spuštění se plánuje na srpen letošního roku.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře