Palo Alto Networks kupuje RedLock a jeho řešení pro ochranu proti cloudovým hrozbám

Akvizice v hodnotě 173 milionů dolarů rozšíří nabídku Palo Alto Networks o analytické nástroje pro multicloudová prostředí, které mají zkrátit reakci na určité typy incidentů z týdnů na pouhé vteřiny.

Palo Alto Networks kupuje RedLock a jeho řešení pro ochranu proti cloudovým hrozbámSpolečnost Palo Alto Networks oznámila uzavření dohody o akvizici firmy RedLock, která se specializuje na ochranu proti cloudovým hrozbám. Transakce v hodnotě 173 milionů dolarů by měla být dokončena ještě během října 2018.

Palo Alto uvádí, že tímto krokem obohatí svou nabídku cloudových služeb o kriticky důležité analytické nástroje schopné pracovat napříč miltucloudovými prostředími. Výrobce slibuje snížení reakční doby na určité incidenty z řádu týdnů na pouhé vteřiny.

Jako příklad Palo Alto uvádí nechtěný únik přihlašovacích údajů a následný pokus neoprávněné strany o vstup do cloudového ekosystému. Technologie RedLocku má být schopna takovou aktivitu zaznamenat jako podezřelou a zakročit.

Tato technologie podle Palo Alto Networks funguje v prostředích Amazon Web Services, Google Cloud Platform i Microsoft Azure. Bezpečnostním týmům má usnadnit práci tím, že nahradí manuální přezkum incidentů okamžitou automatizovanou reakcí.

Dohoda ještě podléhá obvyklým schvalovacím procesům včetně získání souhlasu regulátorů. Spoluzakladatelé RedLocku Varun Badhwa a Gaurav Kumar se mají po dokončení akvizice stát součástí týmu Palo Alto Networks.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře