Palo Alto Networks koupí start-up Cyvera

Palo Alto posiluje své portfolio odkoupením start-upu zaměřeného na ochranu koncových bodů. Další výzvou bude sjednocení a integrace řešení z nedávných akvizic.

Palo Alto Networks koupí start-up CyveraSpolečnost Palo Alto Networks v pondělí oznámila akvizici izraelského start-upu Cyvera. Za 200 milionů dolarů získá bezpečnostní produkt pro ochranu koncových bodů, zaměřený na prevenci proti útokům v reálném čase.

Nir Zuk, CTO Palo Alto Networks, uvedl, že software Cyvery je efektivní v prevenci vůči útokům. Na základě analýzy má umět rozpoznat, že PC nebo mobilní zařízení spustilo proces, který „by se neměl dít" a následně jej i zastavit. Po dokončení akvizice jej bude Palo Alto nabízet zákazníkům pod novým jménem.

Současnou výzvou pro Palo Alto má být sjednocení jeho vlastních řešení s těmi získanými prostřednictvím akvizic. Kromě Cyvery firma v nedávné době koupila start-up Morta Security, o němž dosud neprozradila příliš bližších informací. Nir Zuk nyní pouze uvedl, že tato akvizice přinesla Palo Altu schopnost blokovat útoky skrze monitorování sítí a detekci hrozeb.

Palo Alto má proto v současnosti pracovat na vytvoření jednotného rámce pro správu. Informace o něm by mělo zveřejnit v průběhu letošního roku.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře