Palo Alto má zájem o CloudGenix, dá za něj 420 milionů dolarů

Po dokončení akvizice, ke které by mělo dojít v posledním čtvrtletí fiskálního roku společnosti, chce Palo Alto použít řešení CloudGenixu k rozšíření své platformy Prisma Access.

Palo Alto má zájem o CloudGenix, dá za něj 420 milionů dolarůSpolečnost Palo Alto Networks oznámila, že uzavřela smlouvu o koupi společnosti CloudGenix, jenž se soustředí na poskytování SD-WAN v cloudu. Za tu by kyberbezpečnostní firma měla dát zhruba 420 milionů dolarů.

Očekává se, že akvizice bude dokončena v průběhu čtvrtého kvartálu fiskálního roku Palo Alto. Řešení CloudGenixu by se mělo stát součástí platformy Palo Alto Networks Prisma Access.

Ta je postavena na konceptu SASE (secure access service edge), jež v sobě kombinuje síťové a bezpečnostní funkce a jejich cloudovou správu. Palo Alto právě v tomto konceptu vidí nástupce SD-WAN.

Společnost CloudGenix má zhruba 250 zákazníků, mimo jiné i z řad firem z žebříčku Fortune 1000, kteří podnikají v oblasti zdravotnictví, maloobchodu, výroby, financí, bankovnictví, technologií či pohostinství.

Zdroj: Palo Alto Networks

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře