Pactio Invest kupuje 34% podíl v SimpleCell Networks

Tuzemský hráč na poli internetu věcí a provozovatel sítě Sigfox změnil strukturu akcionářů. Zakladatel společnosti Karel Krčmář prodal 34% podíl firmě Pactio Invest podnikatele Miloslava Vyhnala. Důvodem prodeje mají být spory a neutěšená finanční situace.

Pactio Invest kupuje 34% podíl v SimpleCell NetworksSpolečnost Pactio Invest vedená se stala majitelem 34% podílu ve firmě SimpleCell Networks, která je operátorem sítě internetu věcí (IoT) na bázi technologie Sigfox. Pactio tím vstupuje do nového sektoru, od kterého se očekává mohutný růst.

Technologie internetu věcí je v posledních dvou letech na obrovském vzestupu a to jsme teprve na samém počátku rozvoje. Tuto oblast jsme si zvolili i pro diverzifikaci našich investičních aktivit,“ uvedl investiční ředitel Pactio Invest Miloslav Vyhnal.

V souvislosti se změnami ve struktuře akcionářů ve skupině SimpleCell došlo i k posílení řídícího týmu SimpleCell Networks. Členem představenstva a provozním ředitelem společnosti se nově stal Jan Soukal, bývalý manažer PPF a člen představenstva Sazky.

Špatné výsledky a neshody

Společnost IN, která zaštiťovala prodej zmíněného 34% podílu, uvedla, že akcie prodal zakladatel společnosti Karel Krčmář ve světle neuspokojivých výsledků SimpleCell a dlouhodobých sporů s ostatními akcionáři.

Ředitel společnosti IN Tomáš Vika v tomto ohledu hovoří o „nepřátelském a diskriminačním chování“ představenstva, jeho „neschopnosti dosáhnout cílů stanovených v obchodním plánu“ a „běžících či hrozících soudních sporech“.

SimpleCell bude podle Viky pravděpodobně usilovat o získání úvěru, který by měl vyřešit nebo alespoň oddálit „kritickou finanční situaci“, ve které se firma nachází.

ChannelWorldu se zatím nepodařilo kontaktovat Pactio Invest nebo SimpleCell Networks ohledně vyjádření k výše uvedeným tvrzením.

Zdroj: SimpleCell Networks, IN
Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře