Osm IT firem a deset manažerů bylo obviněno z porušování zákona o veřejných zakázkách

Podle informací serveru Echo24 se obvinění týká společností A-Scan, AutoCont, Eunice Consulting, Gordic, Mois, Merit Group, Telefonica O2 a Tesco SW. Obvinění měli po vzájemné dohodě porušovat zákon o veřejných zakázkách u veřejných soutěží týkajících se Integrovaného operačního systému Ministerstva vnitra.

Osm IT firem a deset manažerů bylo obviněno z porušování zákona o veřejných zakázkáchProtikorupční policie pod dohledem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci obvinila deset IT manažerů a osm společností. Dopustit se měli účasti na organizované zločinecké skupině, sjednávání výhod při veřejných soutěžích, poškození zájmů Evropské unie a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.

Podle serveru Echo24, který zprávu přinesl s odvoláním na policejní usnesení, byli obviněni Josef, David a Michal Tesaříkovi z vedení společnosti Tesco SW. Kauza se má dále týkat společností A-Scan, AutoCont, Eunice Consulting, Gordic, Mois, Merit Group a Telefonica O2.

K údajné nezákonné činnosti mělo docházet v rámci veřejných soutěží týkajících se Integrovaného operačního systému Ministerstva vnitra. Obvinění měli v letech 2009-2013 vytvořit společenství fyzických a právnických osob, v němž navzájem spolupracovali a po vzájemných dohodách porušovali zákon o veřejných zakázkách.

Kromě deseti manažerů bylo v mírnější právní kvalifikaci obviněno dalších deset jednotlivců. Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě.

Žádná obvinění jsme neobdrželi, zní z Tesco SW

ChannelWorld se pokusil kontaktovat zástupce uvedených společností se žádostí o vyjádření. Tiskový mluvčí Tesco SW Tomáš Jelínek uvedl, že firma zvažuje podání trestního oznámení v souvislosti únikem informací. Zároveň uvedl, že nikdo ze zaměstnanců či členů vedení firmy žádné obvinění doposud neobdržel.

Vedení společnosti je přesvědčeno, že všichni pracovníci firmy postupovali dle zákona a je připraveno v případě potřeby toto stanovisko obhájit u soudu,“ dodal Jelínek.

Společnost Gordic uvedla, že policejní usnesení obdržela a v současné době se jím zabývá její právní zástupce. Ředitel společnosti Merit Group Jiří Šafránek naopak uvedl, že policejní usnesení zatím k dispozici nemá a že se ke kauze vyjádří během příštího týdne.

Reakce dalších obviněných společností zjišťujeme.

Zdroj: Echo24, ChannelWorld
Úvodní foto: © Mopic - Fotolia.com

Komentáře