OS Tizen bude pohánět všechny nové smart TV Samsung

Samsung na CES 2015 představil nové smart TV pro rok 2015. Všechny přijdou s operačním systémem Tizen.

OS Tizen bude pohánět všechny nové smart TV SamsungSpolečnost Samsung Electronics na veletrhu spotřební elektroniky CES 2015 v Las Vegas oznámila, že všechny její chytré televizory vyrobené v roce 2015 budou využívat operační systém Tizen.

Open-sourcová platforma Tizen podle Samsungu umožňuje přístup k bohatšímu obsahu a většímu počtu zařízení.

Oznámení Samsungu ukazuje jeho záměr naplno využít operační systém, který pohání i další zařízení vč. chytrých hodinek Samsung Gear S a některé chytré telefony.

Podle analytiků to výrobci umožní získat trochu větší nezávislost na Googlu, jehož Android pohání většinu smartphonů Samsung.

Vývojářům Tizen podle Samsungu dovolí „snadno vytvořit odpovídající obsah a zapojit tak uživatele do světa neomezených možností zábavy“.

Výrobce v oznámení dále uvedl, že platforma OS Tizen zpřístupňuje chytrým televizorům daleko širší nabídku obsahu a umožňuje snadnou spolupráci s různými partnery

Budování naší SMART platformy na OS Tizen je průlomový krok směrem k mnohem inteligentnějšímu a integrovanému systému,“ uvedl v oznámení Won Jin Lee, výkonný viceprezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics.

Kompatibilita systému Tizen s jinými zařízeními má učinit ze Samsung Smart TV řídicí centrum jakékoli inteligentní domácnosti.

Zdroj: Samsung

Úvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře