Orgány EU provedly další kolo prohlídek kvůli podezření na kartelovou dohodu

Vyšetřovatelé provedli razie v sídlech nespecifikovaných společností kvůli podezření na porušení pravidel hospodářské soutěže. Existuje souvislost na prohlídky z konce roku 2013.

Orgány EU provedly další kolo prohlídek kvůli podezření na kartelovou dohoduVyšetřovatelé z úřadů Evropské unie podnikli prohlídky v sídlech řady společností, které se zabývají on-line prodejem spotřební elektroniky.

Razie, které proběhly dne 10. 3. 2015 jsou podle mluvčího Evropské komise (EK) součástí vyšetřování možných nekalých dohod mezi výrobci a prodejci tohoto zboží.

Vyšetřování navazuje na razie z prosince 2013, kdy úředníci kvůli podezření z kartelových dohod zavítali mimo jiné do sídel společností Samsung, Philips a Media-Saturn.

Konkrétní společnosti, u kterých probíhaly prohlídky letos v březnu, EK nezveřejnila. Není proto jasné, zda šlo o stejné firmy. Velcí prodejci Dixons-Carphone, Darty a Euronics uvedli, že jich se vyšetřování netýká.

EK vyšetřované společnosti podezírá z toho, že omezily on-line prodej spotřební elektroniky a malých domácích spotřebičů, což vedlo k vyšším cenám nebo nedostupnosti zboží v určitých e-shopech.

V případě prokázání porušení pravidel hospodářské soutěže hrozí firmám v EU pokuta ve výši až 10 % ročního obratu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Junial Enterprises - Fotolia.com

Komentáře