Oraclu vyšla sázka na cloudové iniciativy, jeho příjmy v tomto segmentu silně rostou

Výrobce v posledním kvartálu vykázal 6% růst celkového obratu, ale v oblasti cloudových služeb si polepšil o 44 %. Podle všeho se vyplatilo spuštění iniciativ umožňujících přenést klasickou licenci do cloudového prostředí.

Oraclu vyšla sázka na cloudové iniciativy, jeho příjmy v tomto segmentu silně rostouSpolečnost Oracle zveřejnila výsledky hospodaření ve druhém kvartálu svého fiskálního roku 2018, ve kterém dosáhla 6% meziročního nárůstu obratu na 9,6 miliardy dolarů a 10% nárůstu čistého zisku na 2,2 miliardy dolarů.

Oracle ve sledovaném období dosáhl silného 55% nárůstu příjmů ze SaaS (software jako služba) na 1,1 miliardy dolarů a 9% růstu celkových příjmů z cloudového a on-premises softwaru na 7,8 miliardy dolarů.

Za úspěchem výrobce přinejmenším zčásti stojí nové programy včetně iniciativy Bring Your Own Licence to PaaS, která je určena zákazníkům, kteří chtějí přejít na cloudový model a přitom ochránit své dosavadní investice do on-premises licencí.

Oracle již dříve představil možnost přenést tradiční licenci na IaaS a nyní umožňuje totéž i pro PaaS. I díky tomu zaznamenal ve sledovaném kvartálu 21% nárůst příjmů z IaaS a PaaS. Celkový cloudový obrat vyrostl o 44 %.

Zdroj: IDG News Service, Oracle

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře