Oracle vyhrál v souboji o provozování aplikace TikTok v USA, Microsoft je ze hry

Microsoft svůj zájem o převzetí aktivit TikToku ve Spojených státech oznámil už v sprnu, úspěšnou nabídku nakonec podala společnost Oracle. Ani jedna firma přitom na poli sociálních sítí zatím nepůsobí.

Oracle vyhrál v souboji o provozování aplikace TikTok v USA, Microsoft je ze hryNovým provozovatelem aplikace TikTok v USA se stane společnost Oracle. Ta tak porazila Microsoft, jenž měl o videoplatformu rovněž velký zájem; Oracle ani Microsoft v oblasti sociálních sítí zatím nijak nepůsobí.

Přesné podmínky převodu nebyly zveřejněny, Oracle TikTok od čínské mateřské společnosti ByteDance zcela neodkoupí, nýbrž bude operovat spíše jako technologický partner firmy ve Spojených státech.

Microsoft přitom svůj zájem o čínskou aplikaci projevil už v srpnu tohoto roku poté, co prezident USA Donald Trump prohlásil, že kvůli obavám o národní bezpečnost TikTok na území Spojených států zakáže.

Úspěšnou nabídku ovšem před uplynutím termínu pro uzavření dohody podal Oracle, jenž své plány se sociální sítí zatím nezveřejnil.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře