Oracle ve fiskálním roce 2020 stagnoval, utržil necelých 40 miliard dolarů

Výrobce na konci fiskálního roku zaznamenal 6% pokles tržeb, dvouciferně klesly příjmy za cloudový a on-premise software. Za poklesem podle analytiků stojí škrty v rozpočtech firem nejhůře zasažených pandemiií koronaviru.

Oracle ve fiskálním roce 2020 stagnoval, utržil necelých 40 miliard dolarůSpolečnost Oracle zveřejnila výsledky hospodaření za poslední čtvrtletí a celý fiskální rok 2020. Celkové tržby ve čtvrtém kvartálu, jenž skončil 31. 5. 2020, klesly o 6 % na 10,44 miliardy dolarů, čímž jen těsně nenaplnily očekávání analytiků.

Příjmy z cloudových služeb a podpory licencí – tedy oblast, na kterou se společnost silně orientuje – ve sledovaném období vyrostly jen o 1 % na 6,8 miliardy dolarů. Za cloudový a on-premise software firma utržila 2 miliardy, meziročně o 22 % méně.

Analytici upozorňují na to, že Oracle pravděpodobně pocítil snižující se výdaje na cloudové služby. Investice přiškrcují zejména odvětví nejhůře zasažená pandemií koronaviru, jako je maloobchod, pohostinství a doprava.

Za celý rok pak společnost utržila 39,1 miliardy dolarů, což představuje jen mírný meziroční pokles o 1 %. Příjmy z cloudových služeb a podpory licencí vzrostly o 3 % na 27,4 miliardy, příjmy z cloudového a on-premise softwaru se vyšplhaly na 5,1 miliardy.

Zdroj: Oracle, IDG News Service

Úvodní foto: © Jan Prchal - Fotolia.com

Komentáře