Oracle v ČR přijme více než 100 specialistů na prodej cloudových řešení

Společnost Oracle Czech v Praze aktuálně otvírá 125 nových pozic, většina z nich má firmě pomoci s prodejem cloudových služeb. Co to znamená pro partnery?

Oracle v ČR přijme více než 100 specialistů na prodej cloudových řešeníVíce než stovka obchodníků a další technické a podpůrné pozice posílí Oracle Czech. Nastoupí do pražského centra, které je jedno ze šesti v regionu EMEA, kam chce Oracle přijmout celkem 1 400 specialistů na prodej cloudových služeb. Na tiskové konferenci v Praze to oznámil generální ředitel společnosti Josef Švenda.

Největší střediska jsou v Dublinu a Amsterdamu. Další čtyři menší se nachází v Praze, Malaze, Káhiře a Dubaji.

Všechny nové pozice jsou otevřené výhradně pro prodej cloudových řešení. Pražské oddělení Oracle Direct se tak téměř zdvojnásobí, přitom téměř polovina nových obchodních pozic je podle Josefa Švendy připravena pro začínající profesionály a čerstvé absolventy.

Souběžně s tím Oracle v Praze nabírá další, např. vývojářské pozice. Celkem je aktuálně 125 otevřených pozic a další budou přibývat, uvedl Švenda.

Josef Švenda, generální ředitel, Oracle Czech a Karel Kučera, generální ředitel, Czech Invest

Zdroj: ChannelWorld

Hrozba nebo příležitost partnerů?

Co posílení Oracle Direct znamená pro channel partnery? Podle Josefa Švendy „je to o nových příležitostech“. I když jde o „direct“ oddělení, neznamená to, že jde jen o prodej na přímo, říká Švenda a dodává, že obchod je často je realizován právě přes partnery.

Tým má mít kapacity pro business development, předprodejní a marketingovou podporu, kterou pak mohou využívat partneři Oraclu.

Cloud je pro Oracle nejdynamičtěji rozvíjejícím se segmentem. Za poslední půlrok společnost získala globálně 1 500 nových zákazníků pro SaaS a 2 100 nových klientů pro PaaS. Celkově poskytuje přes 600 cloudových služeb a k tomu nabízí možnost vybudovat privátní cloudové prostředí (pro banky, telco, výrobu či státní správu).

Kvůli pokrytí větších kapacit se Oracle koncem roku 2016 přestěhuje do nového projektu Aviatica v nové pražské čtvrti Waltrovka (místo bývalé továrny Walter Motors v Jinonicích).

Zdroj: ChannelWorld, Oracle
Úvodní foto: © Yuri Arcurs - Fotolia.com

Komentáře