Oracle spustí nové partnerské programy pro prodej cloudových řešení

Společnost Oracle na konferenci Oracle OpenWorld 2015 oznámila, že v rámci sítě Oracle PartnerNetwork (OPN) zavede nové programy zaměřené na cloud.Nové partnerské programy společnosti Oracle mají partnerům pomoci převádět své nové i současné zákazníky na cloudová řešení tohoto výrobce.

Síť OPN nyní nabízí partnerům portfolio cloudových programů zahrnující integrované aplikace nebo služby poskytování platformy. Od počátku příštího roku bude v rámci sítě OPN partnerům k dispozici nabídka PaaS, IaaS a SaaS.

Nové partnerské programy jsou určeny jak pro distributory, tak pro prodejce s přidanou hodnotou. „Partnerům se nabízejí atraktivní slevy a marže stejně jako možnost uzavírat se zákazníky víceleté kontrakty,“ uvádí Oracle.

První úrovní pro nabídku cloudových řešení je Cloud Registered. Členové sítě OPN této úrovně budou moci prodávat řešení Oracle Cloud Platform včetně řešení PaaS a IaaS.

Získají přístup k platformě OPN Cloud Business Builder, která nabízí podporu prodeje, marketingu, technologická školení i další zdroje, navíc budou moci využívat značky OPN.

Vstup do programu bude možný až do 31. 5. 2016, přičemž registrace v tomto termínu nemá vyžadovat žádné členské poplatky.

Oracle v loňském roce spustil na podporu cloudu on-line komunitu Oracle Cloud Connection.

Zdroj: OracleKomentáře