Oracle spouští aplikaci Internet Intelligence Map sledující globální internetový provoz

Nová webová aplikace z dílny Oraclu poskytuje přehled o stavu globálního internetového provozu a případných výpadků a dalších problémů v reálném čase. Novinka je součástí širší iniciativy výrobce týkající se sledování internetové infrastruktury.

Oracle spouští aplikaci Internet Intelligence Map sledující globální internetový provozSpolečnost Oracle představila novou webovou aplikaci Internet Intelligence Map, kterou najdete na této adrese a získáte z ní přehled o stavu globálního internetového provozu a informace o případných problémech a narušeních, ať už jsou důsledkem přírodních katastrof, státních zásahů nebo jiných příčin.

Aplikace je součástí iniciativy Internet Intelligence společnosti Oracle, jejímž cílem je poskytovat přehled o stavu globální internetové infrastruktury a nabízet související analýzy, které mají veřejnosti pomoci pochopit technické aspekty Internetu a jejich souvislost s geopolitikou nebo elektronickou komercí.

Oracle uvádí, ře má v této oblasti k dispozici nejen rozsáhlé zkušenosti, ale také jednu z nejkomplexnějších sad dat popisujících internetovou infrastrukturu. Klíčové analytické funkce nyní společnost Oracle zpřístupňuje právě prostřednictvím aplikace Internet Intelligence Map.

Je paradoxní, že internet je přes svůj obrovský význam až neuvěřitelně zranitelný. Všechny zúčastněné strany proto potřebují mít co nejpodrobnější přehled o „zdraví“ internetu, a právě ten jim nyní poskytujeme,“ vysvětlilKyle York, viceprezident produktové strategie pro Oracle Cloud Infrastructure.

Aplikace Internet Intelligence Map nabízí informace o internetové konektivitě v jednotlivých zemích na základě řady parametrů a protokolů (traceroute, BGP, dotazy DNS) v rámci jediného rozhraní. Díky tomu lze např. dále analyzovat dopady jednotlivých problémů v různých částech světa.

Zdroj: Oracle
Úvodní foto: Oracle

Komentáře