Oracle s partnery vstupuje na pole in-memory databází s Database 12c

Databáze má zrychlit úkony z řádu hodin na minuty a z minut na sekundy.

Oracle s partnery vstupuje na pole in-memory databází s Database 12cSpolečnost Oracle uvedla na trh novou in-memory databázi Database 12c, kterou v uplynulých devíti měsících testovali její partneři a nezávislé společnosti.

V partneském programu Oracle PartnerNetwork již byl pro tento produkt oznámen certifikační program. Databáze má být odpovědí Oraclu na konkurenční SAP Hana.

CEO společnosti Larry Ellison uvedl, že Database 12c bude využívat výhod technologie DRAM and flashových úložišť. Její výkon demonstroval na působivých číslech. Úkon dříve trvající 58 hodin měla nová databáze zvládnout za 13 minut a úkon dříve trvající 4,3 hodiny měl s Database 12c trvat 11 sekund.

Larry Ellison uznal, že Oraclu „chvíli trvalo“, než vstoupil do oblasti in-memory databází. Částečně to mělo být způsobeno náročnými cíli týkajícími se rychlosti provádění transakcí.

Databáze má rovněž vyřešit dilema mezi dvěma formáty databází, tedy analytickým formátem a fotmátem řádků a sloupců. Database 12c má být schopna ukládat data oběma způsoby.

Databáze bude spolupracovat s dalšími produkty Oraclu, jako jsou E-Business Suite, JD Edwards, PeopleSoft, Siebel nebo Fusion Applications.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře