Oracle propouští, spekuluje se o konci platformy Solaris

Oracle údajně propustil veeškeré technické zaměstnance pracující na platformě Solaris a někdejší šéf vývoje Sun Microsystems otevřeně hovoří o jejím konci. Samotný výrobce se ke spekulacím nevyjádřil.

Oracle propouští, spekuluje se o konci platformy SolarisSpolečnost Oracle spustila podle dostupných zpráv další vlnu propouštění, která se dotkla především týmů spojených s platformou Solaris a architekturou SPARC. Dotyční zaměstnanci začali tuto skutečnost sdílet na fóru The Layoff.

Solaris a SPARC jsou dědictvím po Sun Microsystems, které Oracle koupil na počátku roku 2010. Simon Philips, který do roku 2010 vedl vývoj otevřeného softwaru v Sun Microsystems, se nechal slyšet, že propuštění znamená definitivní konec systému Solaris.

Oheň podobných spekulací dále živí skutečnost, že Oracle v srpnu letošního roku opustil viceprezident pro systémy John Fowler, který by zodpovědný za SPARC, Solaris, servery, sítě, disky a pásková úložiště.

Příliš nepomáhá ani cestovní mapa, kterou Oracle zveřejnil v prvním pololetí 2017, a která neobsahuje žádnou zmínku o nové verzi Solaris 12 a místo toho hovoří o budoucích aktualizacích ve formátu Solaris 11.next.

Výrobce to tehdy odůvodnil žádostí uživatelů o postupné a průběžné aktualizování platformy namísto vydávání zcela nových generací plných radikálních změn. Ve světle nedávných událostí však lze toto rozhodnutí vnímat jako počátek konce

Oracle spekulace pochopitelně nekomentuje a nezbývá, než čekat. Je velmi pravděpodobné, že o budoucnosti platformy Solaris budeme mít více jasno po každoroční konferenci OpenWorld. Ta se koná na počátku října.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Boggy - Fotolia.com

Komentáře