Oracle představuje dva nové programy, které podpoří flexibilitu využívání cloudových služeb

Nový program Bring Your Own License to PaaS umožní zákazníkům přesunout jejich tradiční licence do cloudového prostředí, zatímco program Universal Credits umožní flexibilní využívání nabídky cloudových služeb prostřednictvím jediného účtu.

Oracle představuje dva nové programy, které podpoří flexibilitu využívání cloudových služebSpolečnost Oracle představila dvojici nových programů Bring Your Own License to PaaS a Universal Credits, které mají zákazníkům přinést levnější cloudové služby, vyšší flexibilitu a zachování dosavadních investic do softwaru Oracle.

Mobilní licence (nejen) databází

Program Bring Your Own License to PaaS umožňuje nově přenášet licencí Oracle do služeb PaaS (platforma jako služba), zatímco dříve bylo možné licenci takto přenést pouze v režimu IaaS (infrastruktura jako služba).

Licence se tímto způsobem stává „mobilní“ a umožní zákazníkům společnosti zachovat si hodnotu dosavadních investic. Program se netýká pouze databáze Oracle, ale i dalších skupin produktů včetně Oracle Middleware a Oracle Analytics.

Oracle uvádí, že zákazníci s aktivními licencemi mohou nyní využívat Oracle Database Cloud za zlomek ceny oproti dosavadní nabídce. V režimu PaaS pak zákazníci mohou navíc výrazně ušetřit za správu, údržbu a provoz databáze, protože prostředí PaaS nabízí rozsáhlou automatizaci.

Pružný cenový model přes jediný účet

Program Universal Creditszase podle Oraclu umožňuje nakupování a využívání služeb v rámci portfolia Oracle PaaS a SaaS v rámci nejpružnějšího cenového modelu na trhu cloudových služeb. Zákazníci budou moci služby rozšiřovat nebo přesouvat mezi datovými centry podle svých potřeb.

Program umožňuje zákazníkům uzavřít jediný kontrakt, který jim dá nyní i do budoucna neomezený přístup ke všem službám Oracle PaaS a IaaS v rámci Oracle Cloud a Oracle Cloud at Customer. Mezi službami PaaS a IaaS mohou zákazníci různě přecházet, aniž by to museli oznamovat výrobci.

V rámci objednávky pak zákazníci budou získávat kredity, za které si budo moci objednávat a využívat další služby. Oba nové programy budou k dispozici od 25. 9. 2017.

Zdroj: Oracle
Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com

Komentáře