Oracle představil autonomní databázi a budoucnost cloudu

Oracle představil na konferenci OpenWorld 2018 rozšiřující funkce a nové možnosti nasazení databáze Oracle Autonomous Database. Technologický ředitel Oraclu zde zároveň uvedl cloud druhé generace Oracle Gen 2 Cloud.

Oracle představil autonomní databázi a budoucnost clouduSpolečnost Oracle odhalila na konferenci Oracle OpenWorld 2018 novinky týkající se autonomní databáze Oracle Autonomous Database a zároveň představila Oracle Gen 2 Cloud, novou verzi cloudu navrženého pro potřeby podniků.

Autonomní databáze dále rozšiřuje své funkce

Databáze Oracle Autonomous Database dle výrobce využívá technologie strojového učení a zároveň nabízí vysokou dostupnost, výkon a zabezpečení. Celá databáze je provozována na cloudové infrastruktuře Oraclu.

Oracle vysvětluje, že v praxi dokáže tato databáze sama řídit svůj provoz, zajišťovat zabezpečení i řešit případné problémy. Dále je podle výrobce schopná automatizovat klíčové procesy správy včetně nasazování oprav, ladění a upgradu.

Firma dále uvádí, že autonomní databáze je navržena tak, aby neustále vyhledávala bezpečnostní hrozby a za provozu nasazovala aktualizace. Provoz kritické infrastruktury je pak automatizován v kvalitě, kterou nabízejí moderní cloudové služby určené podnikům.

Technologický ředitel společnosti Oracle na konferenci demonstroval nové možnosti nasazení Oracle Autonomous Database, včetně nabídky Dedicated Exadata Cloud Infrastructure a Cloud at Customer.

První možnost znamená izolaci pracovních úloh na vyhrazené cloudové infrastruktuře, nabídka „cloud u zákazníka“ je zase určena pro zákazníky, kteří kvůli regulačním požadavkům potřebují mít svá data uložena lokálně.

Budoucnost cloudu podle Oraclu

Na konferenci Oracle OpenWorld 2018 byla rovněž představena nová platforma Oracle Gen 2 Cloud. Podle technického ředitele Oraclu Larryho Elisona se jedná o cloud druhé generace, navržený speciálně pro potřeby podniků.

Oracle Gen 2 Cloud dle výrobce poskytuje výkon potřebný pro provoz všech podnikových úloh. Je navržen tak, aby na něm šlo optimálně provozovat databázi Oracle Autonomous Database v samoobslužném režimu.

Elison na konferenci mimo jiné podotkl, že základ cloudu nové generace představuje infrastruktura od Oraclu. Ta podle něj umožňuje provoz i výkonově velice náročných a kritických podnikových úloh a nabízí komplexní zabezpečení celého prostředí.

Zdroj: Oracle
Úvodní foto: Oracle

Komentáře