Oracle oznámil výsledky a rezignaci Larryho Ellisona

Nečekaná zpráva o konci Larryho Ellisona na pozici CEO přišla jako blesk s čistého z nebe spolu s oznámením výsledků za první kvartál nového fiskálního roku.

Oracle oznámil výsledky a rezignaci Larryho EllisonaLarry Ellison, spoluzakladatel Oraclu, končí na pozici CEO této společnosti. V rámci managementu přechází na pozice výkonného předsedy představenstva a CTO.

O pozici CEO se podělí současní spoluprezidenti Oraclu Safra Catzová a Mark Hurd.

Safra a Mark budou odteď místo mě odpovědní představenstvu Oraclu, všechny ostatní vztahy zůstanou zachovány. My tři jsme spolu během posledních let dobře spolupracovali a chceme, aby to pokračovalo i do budoucna. Udržení tohoto manažerského týmu bylo vždy mou proritou,“ uvedl Ellison v tiskovém prohlášení.

Safra Catzová zůstane odpovědná za výrobní, finanční a právní operace, stejně jako Mark Hurd zůstane šéfem prodeje, služeb a globálních obchodních jednotek. Larry Ellison si podrží dohled nad vývojem softwaru i hardwaru.

Nečekané oznámení přišlo několik týdnů po Ellisonových sedmdesátinám, „přilepené“ na zprávu o finančních výsledcích za první kvartál fiskálního roku.

Dvouciferný růst cloudových služeb

Ve čtvrtletí, které skončilo k 31. 8. 2014, Oracle dosáhl 3% meziročního růstu obratu na 8,6 miliardy dolarů, zatímco čistý zisk byl stejný jako před rokem, tedy 2,2 miliardy dolarů.

Tržby ze Software-as-a-Service (SaaS) a Platform-as-a-Service (PaaS) vyrostly meziročně o 32 % na 337 milionů, zatímco u hardwarových systémů poklesly o 8 % na 1,2 miliardy.

Oracle se podle vyjádření Marka Hurda nechce zastavit, dokud nebude jedničkou na poli cloudu.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře