Oracle kupuje poskytovatele DNS služeb Dyn a chce se stát hráčem na poli veřejného cloudu

Akvizice, jejíž hodnota se podle serveru Fortune pohybuje mezi 600 a 700 miliony dolarů, má z Oraclu učinit plnohodnotného poskytovatele IaaS a PaaS, což mu má umožnit postavit se velkým hráčům, jako jsou Amazon nebo Microsoft.

Oracle kupuje poskytovatele DNS služeb Dyn a chce se stát hráčem na poli veřejného clouduSpolečnost Oracle se chystá převzít poskytovatele DNS služeb Dyn se záměrem posílit své cloudové služby a přiblížit se lídrům segmentu cloudové infrastruktury a platforem, jako jsou AWS nebo Microsoft.

Firma se odmítla podělit o podrobnosti, podle serveru Fortune je však dohoda již uzavřena a Oracle za Dyn zaplatí mezi 600 a 700 miliony dolarů. Stane se tak majitelem globální sítě poskytující služby tisícům podnikových zákazníků.

Dyn se v poslední době „proslavila“ tím, že se stala cílem masivního DDoS útoku provedeného mimo jiné zařízeními spadajícími do kategorie internetu věcí.

Pokud na Dyn zrovna neútočí kamery a televize, její servery monitorují a optimalizují provoz internetových aplikací a cloudových služeb za účelem dosažení rychlejšího přístupu a nahrávání stránek.

Oracle se má díky této akvizici stát poskytovatelem kompletní nabídky IaaS a PaaS (infrastruktura, resp. platforma jako služba), čímž chce naplnit svou ambici stát se „vážným konkurentem“ Amazonu, jak se nedávno vyjádřil šéf společnosti Larry Ellison.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře