Oracle kupuje Micros za 5,3 miliardy dolarů

Oracle se pustil do největší akvizice od převzetí Sun Microsystems v roce 2010. Koupě mu otevře cestu do segmentů maloobchodu a pohostinství.

Oracle kupuje Micros za 5,3 miliardy dolarůSpolečnost Oracle potvrdila dřívější spekulace a oznámila, že koupila společnost Micros, výrobce hardwaru a softwaru pro hotely, restaurace a prodejny. Akvizice má hodnotu 5,3 miliardy dolarů, což z ní dělá největší koupi Oraclu od Sun Microsystems. Za tuto společnost Oracle v roce 2010 zaplatil 7,4 miliardy dolarů.

Produkty Microsu zahrnují řešení pro podniky v oblasti pohostinství a maloobchodu. Pokrývají celý provoz, od systémů PoS (pokladny) po back-office aplikace. Řešení Microsu jsou v provozu na statisících lokací po celém světě. Firma má 6 600 zaměstnanců a ve svém posledním fiskálním roce vykázal obrat ve výši 1,27 miliardy dolarů.

Integraci produktů Microsu do své nabídky bude mít Oracle ulehčenou tím, že akvírovaná společnost používá jeho technologie.

Micros má Oraclu pomoci proniknout do nových oblastí. Zákazníci z řad provozovatelů restaurací, hotelů a prodejen budou podle Oraclu moci díky této akvizici začít využívat moderní přístupy včetně cloudových technologií, velkých dat, mobility a sociálních médií.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Oracle, Micros

Komentáře