Oracle kupuje DataScience a její platformu pro datovou vědu a strojové učení

Integrace akvírované platformy do prostředí Oracle Cloud má zákazníkům umožnit snadnější přípravu a nasazení modelů využívajících strojové učení a pokročilou analytiku.

Oracle kupuje DataScience a její platformu pro datovou vědu a strojové učeníSpolečnost Oracle uzavřela dohodu o akvizi firmy DataScience a její platformy obsahující nástroje, projekty a infrastrukturu pro nasazování technologií strojového učení a širší aplikaci datové vědy.

Oracle uvádí, že chce tuto platformu integrovat do prostředí Oracle Cloud a nabídnout tak zákazníkům jednotné řešení pro nasazování pokročilých technologií napříč svými službami typu IaaS, PaaS a SaaS.

Platforma DataScience je podle Oraclu ideální pro kompletní projektování a nasazování modelů strojového učení. Akvizice má zákazníkům Oraclu usnadnit zavádění těchto pokročilých technologií do běžného provozu.

Každá organizace dnes zkoumá výhody datové vědy a strojového učení, […] ale nedostatek ucelených sad nástrojů a integrovaných funkcí může vést k neúspěchu podobných projektů,“ vysvětlil viceprezident Oraclu Amit Zavery.

Spojení technologií Oracle a DataScience má v budoucnu takovým situacím předejít a poskytnout uživatelům jednotné prostředí kombinující prediktivní analytiku a kognitivní funkce. Oracle navíc plánuje do DataScience po akvizici průběžně investovat.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře