Oracle kupuje Corente v rámci strategie virtualizace sítí

Technologie Corente umožní Oraclu pokrýt celou škálu sítí od LAN po WAN.

Oracle kupuje Corente v rámci strategie virtualizace sítíSpolečnost Oracle oznámila akvizici společnosti Corente, vyvíjející SDN (softwarově definované sítě) technologie pro WAN sítě.

S tímto posledním kouskem do skládanky má Oracle v rámci virtualizace sítí dosáhnout pokrytí všech velikostí, od malých LAN přes korporátní datacentra až po rozsáhlé WAN.

Naši zákazníci potřebují síťová řešení, která obsáhnou všechna jejich datacentra a globální sítě,“ uvedl v prohlášení Edward Screven, chief corporate architect společnosti Oracle. „Podniky nyní budou moci bezpečně dodávat aplikace a cloudové služby do všech svých globálních lokací.“

Oracle dále uvedo, že mezi firmami je v současnosti oblíbené hybridní používání aplikací, které kombinují on-premise implementace s napojením na cloudovou službu. Technologie od Corente má tento postup zjednodušit a zlevnit.

Zahrnuje například službu Cloud Services Exchange, která má umět bezpečně propojovat veřejná a soukromá cloudová datacentra s jakoukoliv lokací prostřednictvím IP sítě. Dále nabízí virtuální službu Services Gateway, která má vytvářet zabezpečené koncové body pro soukromé sítě.

Akvizice spadá do široké strategie Oraclu vybudovat portfolio obsahující vše potřebné pro poskytovatele cloudových služeb.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře