Oracle hlásí prudký růst příjmů z cloudu a pokles v tradičních segmentech

Společnosti se dařilo v oblasti SaaS a PaaS, díky čemuž dosáhla ve druhém kvartálu 2% meziročního růstu příjmů. Cloud však stále tvoří pouze 11 % celkového byznysu a ve svých tradičních oblastech Oracle pokulhává.

Oracle hlásí prudký růst příjmů z cloudu a pokles v tradičních segmentechSpolečnost Oracle zveřejnila své výsledky za první kvartál svého finančního roku 2017 alias druhé kalendářní čtvrtletí roku 2016. Celkové příjmy firmy za toto období dosáhly 8,6 miliardy dolarů, což představuje meziroční zlepšení o 2 %. Čistý zisk dosáhl 1,8 miliardy dolarů.

Dobrou zprávou pro Oracle jsou výsledky cloudového byznysu. Příjmy ze služeb SaaS a PaaS vykázaly meziroční nárůst o 77 % na 798 milionů dolarů. Pokusy konkurovat Microsoftu nebo Amazonu v oblasti IaaS však selhávají a Oracle zde utržil pouze 171 milionů dolarů, zatímco velcí konkurenti již počítají příjmy v miliardách.

Oracle však (zatím) není cloudovou společností (cloud tvořil 11 % příjmů, před rokem to bylo 7 %) a drtivá většina peněz stále přichází z tradičnějších segmentů. Příjmy z nových licencí poklesly o 11 % na 1 miliardu dolarů, on-premise software přinesl stejně jako v loni 5,8 miliardy a příjmy z hardwaru se snížily o 12 % na 966 milionů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře