Oracle hlásí 4% růst obratu, pomohl mu návrat hardwaru do černých čísel

Společnost Oracle zveřejnila své výsledky za třetí čtvrtletí. Jak se jí dařilo?

Oracle hlásí 4% růst obratu, pomohl mu návrat hardwaru do černých číselSpolečnost Oracle zveřejnila výsledky hospodářství za třetí kvartál svého fiskálního roku. Ve čtvrtletí, které skončilo k 28. 2. 2014, společnost zaznamenala meziroční růst obratu o 4 % na 9,3 miliardy dolarů a zisku o 2 % na 2,6 miliardy.

Za růst vděčí zvýšenému prodeji softwarových licencí, cloudového předplatného, ale i návratu hardwarových produktů do černých čísel.

Prodej hardwaru totiž stabilně klesal již od akvizice Sun Microsystems v roce 2010. Nyní však meziročně vyrostl o 8 % na 725 milionu dolarů, stejně jako obrat ze služeb hardwarové podpory, který vyrostl o 5 % na 598 milionů dolarů.

Obrat z nových softwarových licencí a z cloudu vyrostl celkově o 4 % na 2,4 miliardy dolarů. Nejvíce se však na obratu Oraclu podílely aktualizace existujících licencí a produktová podpora. Společně rostly meziročně o 5 % na 4,6 miliardy dolarů.

Představitelé společnosti v tiskových prohlášeních vyzdvihli růst divizí Oracle Cloud Applications a Engineered Systems, přičemž u druhé jmenované má jít o výjimku v jinak klesajícím segmentu high-endových serverů.

Obrat z cloudových aplikací se má blížit 300 milionů dolarů, přičemž u všech hlavních balíčků aplikací mělo dojít k trojcifernému růstu obratu

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře