Oracle hlásí 3% růst obratu a mění způsob, jakým zveřejňuje své cloudové výsledky

Společnost Oracle vykázala v jarním fiskálním kvartálu nárůst obratu o 3 % na 11,3 miliardy dolarů a sloučila veškeré příjmy z cloudových služeb a podpory licencí do jediného čísla.

Oracle hlásí 3% růst obratu a mění způsob, jakým zveřejňuje své cloudové výsledkySpolečnost Oracle pozměnila způsob, jakým zveřejňuje své výsledky v oblasti cloudu. Zatímco dříve výrobce uváděl samostatně výsledky v oblasti SaaS a kombinované výsledky v oblastech PaaS a IaaS, nyní vše spojil do jediného čísla.

Jinými slovy, veškerý cloudový byznys se nyní „schoval“ do položky s názvem cloudové služby a podpora licencí. Ta v posledním fiskálním kvartálu společnosti činila 6,8 miliardy dolarů, což je zhruba 60 % celkového obratu.

CEO společnosti Safra Catzová tento krok odůvodňuje spuštěním programů Bring Your Own Licence, které umožňují přesun on-premise licencí do cloudu v rámci hybridního modelu. Jak to souvisí s dělením služeb na SaaS, IaaS a PaaS však není zcela jasné.

Argument Catzové spíše to vysvětluje, proč došlo ke spojení výsledků cloudových služeb a podpory licencí. Model BYOL totiž skutečně rozostřuje pomysnou hranici mezi cloudovou službou a on-premise řešením.

Celkové výsledky Oraclu v posledním kvartálu, který skončil ke 31. 5. 2018, vyrostly meziročně o 3 % na 11,3 miliardy dolarů. Výše zmíněná položka cloudové služby a podpora licencí za stejné období stoupla o 8 %.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře