Oracle díky práci na dálku utržil 9,4 miliardy dolarů, překonal očekávání analytiků

Divize Oraclu zahrnující cloudové služby v prvním fiskálním kvartálu vzrostla o 2,1 % na necelých 7 miliard dolarů. Společnost úspěšně těží z toho, že se organizace ve velké míře adaptují na práci na dálku.

Oracle díky práci na dálku utržil 9,4 miliardy dolarů, překonal očekávání analytikůSpolečnost Oracle oznámila hospodářské výsledky za první fiskální čtvrtletí 2020, jež skončilo 31. 8. 2020. Z nich vyplynulo, že celkové tržby firmy vzrostly o 1,6 % na 9,37 miliardy dolarů; analytici přitom očekávali tržby o něco nižší, ve výši 9,19 miliardy.

Dařilo se největší divizi společnosti, která zahrnuje cloudové služby – ta meziročně posílila o 2,1 % na 6,95 miliardy dolarů. Čistý zisk Oraclu ve sledovaném období stoupl na 2,25 miliardy dolarů.

Oracle uvedl, že pandemická situace zvýšila poptávku po cloudových službách i tradičních licenčních řešeních; společnost tak těžila ze své orientace na cloudový byznys, který pomáhá organizacím šetřit náklady tím, že datacentra nevlastní, ale jen si pronajímají kapacity.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře