Optimalizovali jste web pro mobilní zařízení? Počet mobilních uživatelů rychle stoupá

Společnost Gemius zaregistrovala na Slovensku 75% nárůst uživatelů, kteří si prohlížejí webové stránky na mobilních zařízeních. Zároveň přinesla čísla týkající se video reklamy.

Optimalizovali jste web pro mobilní zařízení? Počet mobilních uživatelů rychle stoupáPodle výzkumu slovenské pobočky společnoti Gemius přinesl loňský rok výrazné zvýšení počtu uživatelů, kteří si prohlížejí webové stránky zapojené do průzkumu AIMmonitor prostřednictvím mobilních zařízení.

Zatímco počet uživatelů přicházejících z PC vyrostl od ledna roku 2013 o 10 %, mobilních uživatelů přibylo za stejné období o více 75 %. Největší meziroční nárůst byl zaznamenaný v letošním lednu, kdy se počet reálných mobilních uživatelů zvedl téměř o 500 tisíc, z toho 375 pocházela ze Slovenska a zbytek byl zahraniční.

Celkem si stránky zapojené do výzkumu zobrazily téměř 4 miliony uživatelů, z toho 3,1 milionu pocházelo ze Slovenska. Mobilních uživatelů bylo 910 tisíc.

Vánoce hrály s velkou pravděpodobností velkou roli v meziměsíčním nárůstu počtu zobrazení stránek z PC a mobilních zařízení o 14, resp. 15 %.

Nejčastěji používaným prohlížečem byl Firefox ve verzi 26 s téměř 20% podílem, následovaným Chromem ve verzích 31 a 32 s 17,7%, resp. 16,4% podílem návštěv. Nejpoužívanější operační systém uživatelů byly Windows 7 (přes 43 %) a Android (necelých 20 %). Mezi značkami mobilních zařízení vede Samsung, z jehož produktů přišlo přes 37 % návštěv.

Video reklama je součástí pětiny kampaní

Gemius rovněž přinesl výsledky průzkumu AdMonitor ohledně video reklamy. Ta je na Slovensku podle údajů z průzkumu součástí necelé pětiny (18 %) reklamních kampaní, což je v regionu V4 druhý nejčastější výskyt po Polsku (v ČR jde o 15 %).

Video reklama se na Slovensku vyznačuje vysokou mírou prokliku, a sice 2 % u bannerů a 2,5 % z pre-roll/mid-roll/post-roll zobrazení při sledování video obsahu. Klasické CTR bannery mají míru prokliku jen 0,5 %. Videoformáty generují na Slovensku nejvíce impresí (7 %) ze všech států V4.

Zdroj: Gemius
Úvodní foto: © varijanta - Fotolia.com

Komentáře