OpenText kupuje od Dellu někdejší divizi EMC pro správu obsahu a dokumentů

Pár dní po definitivním spojení s EMC prodává Dell jeho řešení pro správu podnikového obsahu. Důvodem je, že leží mimo hlavní zaměření nové společnosti.

OpenText kupuje od Dellu někdejší divizi EMC pro správu obsahu a dokumentůDell a EMC jsou „svoji“ teprve pár dní a už je na světě první zeštíhlení. Společnost OpenText převezme někdejší divizi EMC zabývající se správou dokumentů, přičemž za ni zaplatí 1,62 miliardy dolarů.

OpenText se tak stane majitelem rodin řešení Documentum, InfoArchive a LEAP. Akvizice mu má otevřít cestu na nové trhy a přinést větší uživatelskou základnu, na které bude moci dále stavět svůj byznys.

Podle Charlese Kinga, hlavního analytika Pund-IT, se OpenText stane majitelem „ziskového byznysu zahrnujícího jedny z nejlepších řešení pro správu podnikového obsahu a dokumentů společně se spokojenou uživatelskou základnou středních a velkých podniků“.

Prodej podle analytiků dává smysl i ze strany Dellu. Ten se zbaví sice ziskové, ale mimo hlavní zaměření ležící divize, a získá tak další prostředky na splácení obrovského dluhu, který vznikl akvizicí EMC.

OpenText v poslední době čile nakupuje – během posledního roku například akvíroval výrobce analytických nástrojů Recommind a převzal softwarová řešení pro styk se zákazníky od HP.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Maxim_Kazmin - Fotolia.com

Komentáře