Okin Facility zakládá společnost iotor, zaměří se na IoT v budovách

Nová společnost iotor bude kombinovat know-how Okin Facility v oblasti správy budov a zkušenosti její sestry Okin BPS s využitím dat k automatizaci a optimalizaci procesů.

Okin Facility zakládá společnost iotor, zaměří se na IoT v budováchSpolečnost Okin Facility, specialista na služby správu budov, který vznikl rozdělením Okin Group v roce 2017, oznámila založení nové dceřiné firmy s názvem iotor. Ta se podle Okinu zaměří na aplikaci praktických řešení založených na technologii internetu věcí (IoT).

Vzhledem k dlouholetým zkušenostem Okin Facility v oboru správy budou bude iotor aplikovat IoT technologie právě v této oblasti. Sesterská společnost Okin BPS má zase zajistit využití dat z instalovaných čidel k automatizaci procesů.

Do čela iotoru se postavil Dalibor Lukeš, který zde uplatní zkušenosti z oboru digitální transformace a adopce nových technologií, které načerpal při řízení týmů a projektů ve společnostech Microsoft, Siemens nebo Software One.

Mým cílem v iotoru je zejména pomoci našim klientům smysluplně využít moderní platformu internetu věcí prostřednictvím praktických a velmi rychle využitelných řešení s napojením na následnou procesní automatizaci,“ uvedl Lukeš.

Základem nabídky společnosti iotor je řešení SARA.hub (Smart Assets and Rapid Actions), které je zaměřeno na sběr, vyhodnocování a návazné akce v oblastech monitoringu prostředí budov, zařízení a energií.

Zdroj: Okin Facility

Úvodní foto: j-mel @ fotolia.com

Komentáře