Oki přebírá aktivity značky Seiko I Infotech v oblasti širokoformátového tisku

Akvizice dala vzniknout nové společnosti s názvem Oki Data Infotec, která bude nabízet velkoformátová tisková zařízení pro řadu grafických aplikací. Důvodem akvizice je potenciál, který Oki v dané oblasti spatřuje.

Oki přebírá aktivity značky Seiko I Infotech v oblasti širokoformátového tiskuSpolečnosti Oki Data Corporation a Seiko Instruments podepsaly dohodu, na základě které Oki převzala celosvětové aktivity značky Seiko I Infotech v oblasti širokoformátového tisku a začlenila je do nově vzniklé společnosti Oki Data Infotech.

Oki Data Infotech díky tomu nabízí tisková zařízení pro široké spektrum grafických aplikací a řešení pro CAD, AEC a GIS. V nabídce Oki Data Infotech pro grafická studia se nacházejí širokoformátové tiskárny ColorPainter s velikostí od 64 do 104 palců.

Zařízení pracují s ekologickými inkousty s možností tisku až sedmi barev včetně neonové při kapacitě 1,5 litru inkoustu na každou z nich a hmotnosti stroje až 320 kg. Multifunkční LED tiskárny Teriostar pro inženýrské a architektonické aplikace tisknou do rozměru 36 palců při délce až 15 metrů, jsou vybaveny skenerem pro stejný formát papíru a váží 185 až 250 kg.

Oki spatřuje v oblasti tiskových zařízení s vysokou přidanou hodnotou významný růstový potenciál a důležitý obchodní segment. Společnost předpokládá na trhu s profesionálními tiskovými stroji meziročně šestiprocentní růst širokoformátového tisku, s poptávkou vyvolanou potřebami zákazníků z oblasti maloobchodu a distribuce.

S akvizicí získává Oki nejen portfolio širokoformátových inkoustových tiskáren a LED grafických plotrů, ale také technologie a zdroje v oblasti výzkumu a vývoje spolu s relevantními obchodními kanály,“ uvedl k akvizici Takao Hiramoto, prezident Oki Data Corporation.

Prostřednictvím této akvizice bude Oki usilovat o rozšíření obchodních aktivit v profesionálním tisku nabídkou tiskových řešení na jednom místě, se zaměřením na segmenty tisku, distribuce a maloobchodu," dodal Hiramoto.

Zdroj: Oki
Úvodní foto: Oki, Seiko Instruments

Komentáře