Office 365 používá téměř 25 milionů spotřebitelů, ale počet nových předplatných klesá

V roce 2016 přibylo 4,3 milionu nových předplatitelů cloudové sady Office 365, což je o 62 % méně než v roce 2015. Trh je přitom na hony vzdálený nasycení.

Office 365 používá téměř 25 milionů spotřebitelů, ale počet nových předplatných klesáNedávno zveřejněné výsledky Microsoftu ukazují na úspěšnou cloudovou strategii. Příjmy silně rostou, v případě platformy Azure se dokonce téměř zdvojnásobily. Pokud však jde o cloudový kancelářský software Office 365, příliv uživatelů ustává.

Celkový počet spotřebitelů využívajících tuto platformu sice v roce 2016 dosáhl bezmála 25 milionů uživatelů, počet nových uživatelů však byl o výrazných 62 % nižší než v roce 2015 – 4,3 milionu oproti 11,4 milionu.

Microsoft nikdy veřejně nedeklaroval číselné cíle pro Office 365, na druhou stranu se však nikdy netajil ambicí motivovat co největší počet spotřebitelů i podnikových uživatelů k přechodu na cloudové verze svých produktů.

Cloudový model spojený s průběžným placením je pro výrobce výhodný hned z několika důvodů. Oproti „věčným“ licencím například nabízí stabilní přísun peněz a poskytuje i lepší přehled o používání produktu.

Snížení kvartálního přírůstku nových uživatelů z dřívějších milionů na současné statisíce tak Microsoft určitě nemůže těšit. Těžko navíc může svádět situaci na nasycení trhu – 25 milionů uživatelů je z globálního hlediska stále jen kapka v moři.

Obr. 1 – Vývoj kvartálního nárůstu uživatelů spotřebitelské verze Office 365

Office 365 - přírůstek uživatelů

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře