Obrazem: Workshopová rallye na Tech Days s Fortinetem a Veracompem

Tech Days pod taktovkou Veracompu a Fortinetu přivítaly přes 45 účastníků, kterým vedle zajímavých přednášek nabídly i dramatickou bojovou hru, výklad o Rallye Dakar a jeden velice specifický workshop.

Obrazem: Workshopová rallye na Tech Days s Fortinetem a Veracompem
Společnosti Veracomp a Fortinet uspořádaly tradiční Tech Days ve východočeských Velichovkách. Na více než 45 účastníků čekaly zajímavé přednášky technického ražení, bojová hra, přednáška o Rallye Dakar i jeden unikátní workshop.

Setkání zahájil a účastníky přivítal Ondřej Večl, system engineer Veracompu a následně předal slovo prvnímu přednášejícímu. Tím byl Zbyněk Lebduška z Fortinetu, jenž představil výkonnostní rozdíly mezi firewally Fortigate.

Příchod FortiClientu 6.2 zvěstoval Alois Andrýsek z Veracompu a zároveň poskytl náhled na to, co nová verze přinese. Jak vypadá nasazení technologií Fortinetu v praxi popsal na PoC případech Jan Václavík.

Dopolední blok přednášek pak symbolicky uzavřel Ondřej Večl ukázkou zajištění dostupnosti a zabezpečení pomocí SD-WAN.

Epická bitva technických es

Po obědě následoval velmi hravý workshop – účastníci se rozdělili na týmy po dvou a měli za úkol ve vymezeném čase v simulovaném prostředí nastavit u fiktivního zákazníka Fortinet Security Fabric. Samozřejmě se všemi potřebnými náležitostmi.

A aby to nebylo tak jednoduché, tak se týmy musely vypořádat ještě s přicházejícími bezpečnostními incidenty. V doslova epické bitvě technických odborníků nakonec na body zvítězili Ondřej Hornig a Daniel Horníček z IT PRO, respektive z ITAZ.

Náročnou konfigurací to však nekončilo – na pozdní odpoledne si organizátoři připravili bojovou hru zvanou Treasure Hunt, kde účastníci museli v týmech postupovat podle mapy a na stanovištích plnit rozličné úkoly. Došlo na test pozornosti, rychlosti ale i intelektu.

Po bojovce už následovala a večeře a po ní večerní program, kterým byla přednáška motocyklového jezdce Davida Pabišky. Ten s sebou přivezl dakarský závodní speciál a po přednášce ochotně odpovídal na množství dotazů ze strany posluchačů.

Zdroj: Veracomp
Galerie

Úvodní foto: Veracomp

Komentáře