Obrazem: VMware vForum 2019 nastínilo aktuální trendy z oblasti cloud computingu

Další ročník konference VMware vForum nabídl pohled na technologické trendy v cloud computingu včetně konkrétních příkladů jejich využití. Zástupci společností představili i praktické využití multi-cloudových technologií napříč sektory.

Obrazem: VMware vForum 2019 nastínilo aktuální trendy z oblasti cloud computingu
Dne 5. června se v pražském hotelu Clarion uskutečnila tradiční konference VMware vForum 2019, která opět nabídla pohled na technologické trendy v cloud computingu a příklady jejich využití.

Letošní ročník zahájila country manažerka pro Česko a Slovensko Eliška Jirovská, která shrnula hodnoty a cíle VMwaru za více než dvacet let existence společnosti. Mezi klíče k úspěchu podle ní patří hlavně svoboda, volnost a flexibilita.

S ucelenou vizí na poli technologického vývoje pak převzal slovo viceprezident a CTO pro oblast EMEA Joe Baguley. Mimo jiné zdůraznil, že cílem VMware je, aby se klienti mezi mohli flexibilně pohybovat mezi různými platformami.

Konference pokračovala vystoupením řady hostů, kteří publiku představili praktické využití multi-cloudových technologií napříč oblastmi ve státním sektoru, bezpečnosti nebo automatizaci.

Jaroslav Banta z Merit Group například mluvil o automatizaci infrastruktury Policejního prezidia skrze technologii NSX, Ondřej Kubeček ze System4u pak demonstroval možnosti technologie Workspace ONE.

Další zástupci společností se věnovali třeba výhodám hyperkonvergované infrastruktury nebo mikrosegmentaci jako základního kamene bezpečnosti v datových centrech.

Zdroj: VMware

Galerie

Úvodní foto: Vmware

Komentáře