Obrazem: Virtuální eD Expo přilákalo na pestrý obsah stovky účastníků

Celodenní online akce nabídla prostřednictvím microsite distributora řadu odborných přednášek i virtuální zasedačku. Novinkou byla panelová diskuze s šéfredaktorem ChannelWorldu Matějem Čuchnou na téma digitální transformace.

Obrazem: Virtuální eD Expo přilákalo na pestrý obsah stovky účastníků
Společnost eD systems uspořádala 3. 3. 2021 celodenní online konferenci eD Expo, která nabídla virtuální stránky, odborné přednášky ve dvou studiích i virtuální zasedačku. Pestrý obsah přilákal stovky odborníků napříč Českou republikou a Slovenskem.

Úderem deváté hodiny ranní distributor otevřel virtuální brány konference eD Expo online. Celodenní přísun informací odstartovali moderátoři Hanka Koutná a Tomáš Grohregin společně s marketingovým ředitelem eD system, Šimonem Churým.

Do vysílání se zapojilo na 30 světových IT značek. Virtuální stánek se zajímavým obsahem si připravily dvě desítky z nich. V průběhu dne bylo navíc živě odvysíláno 22 přednášek. Novinkou byla také virtuální zasedačka podporující networking, do které se připojilo celkem devět značek,“ řekla organizátorka akce Martina Brauner.

O digitální transformaci s šéfredaktorem ChannelWorldu

Vysílání jednotlivých přednášek probíhalo ve dvou sálech. Část přednášejících se připojila „na dálku“ ze svých domovů nebo kanceláří, avšak větší část z vystupujících přijela přímo do studia, kde svou prezentaci odvysílali živě na kamery.

Diváci se tak mohli seznámit s technologickými novinkami ze světa IT, aktuální situací na trhu, s dostupností produktů či s novinkami na rok 2021. Součástí přednášek Epson, Lenovo, Intel a Logitech pak bylo také představení produktových novinek přímo ze speciálního showroomu ve studiu.

Účastníci mohli po celý den pokládat otázky zástupcům značek, připojit se do virtuální zasedačky a spojit se tak se zástupci značek napřímo nebo navštívit jednotlivé virtuální stánky a procházet si připravené informace a podklady.

Úplnou novinkou, kterou si pro návštěvníky distributor připravil, byla panelová diskuze s šéfredaktorem magazínu ChannelWorld Matějem Čuchnou. V rámci 45minutového rozhovoru, kterého se zúčastnili členové managementu eD Group nebo David Kordík ze Samsungu, prodiskutovali aktuální téma digitální transformace.

Konferenci zakončil před pátou hodinou odpolední kvíz, ze kterého si soutěžící odnesli ceny partnerů akce, například multifunkční tiskárnu Epson, LCD monitor Philips, Sluchátka X1 Active Noise Cancellation od Lenova a další.

Nestihli jste akci živě? Pusťte si záznam

Vysílání probíhalo na třech platformách, a to skrze microsite edexpo.cz, YouTube kanál eD systemu a facebookové stránky distributora. Pro všechny registrované účastníky je stránka na stejné adrese dostupná i nadále, a to včetně veškerého obsahu. Záznamy z přednáškových sálů jsou pak k dispozici na YouTube.

S účastí jsme velmi spokojeni a máme obrovskou radost, že nový formát přilákal odborníky napříč Českem a Slovenskem. V den akce se počet registrovaných účastníků vyšplhal až na krásné číslo 1 200. Díky dostupnému záznamu můžeme navíc předpokládat, že se dosah konference bude ještě zvyšovat,“ uvedla Brauner.

Akce eD Expo online navazuje na tradiční konference eD Expo, eD World a eD Forum, které se pravidelně konají v Praze a v Bratislavě. Vzhledem k aktuálnímu vývoji zdravotní situace v souvislosti s pandemií covidu-19 eventový tým eD system připustil, že se nejspíše nejedná o poslední on-line akci letošního roku.

Zdroj: eD system
Galerie

Úvodní foto: eD system

Komentáře