Obrazem: Red Hat uspořádal další ročník DevConfu, hlavním tématem byl cloud a IoT

Jedenáctý ročník konference o technologiích open source nabídl tři dny plné prezentací a workshopů. Ústředními tématy byly kontejnerové technologie, cloud, bezpečnost, internet věcí a virtualizace.

Obrazem: Red Hat uspořádal další ročník DevConfu, hlavním tématem byl cloud a IoT
Ve dnech 25. - 27. 1. 2019 uspořádala softwarová firma Red Hat již jedenáctý ročník konference DevConf 2019 zaměřené na vývojáře, administrátory, DevOps inženýry a další uživatele či přispěvatele k technologiím open source.

Akce přilákala do prostor Fakulty informačních technologií při Vysokém učení technickém v Brně na 1 500 účastníků z ČR, Slovenska i dalších evropských zemích. Pro veřejnost i studenty se zájmem o technické obory byl připravený bohatý program.

Ten během tří dnů nabídl více než tři stovky prezentací a workshopů rozdělených do 21 sekcí. Na programu se podílela téměř stovka dobrovolníků z řad pracovníků vývojového centra, což představuje desetinu zaměstnanců celé brněnské pobočky Red Hatu.

Hlavním tématem letošního ročníku byly kontejnerové technologie, cloud, bezpečnost, internet věcí a virtualizace. Část programu byla také věnována prezentacím o open source komunitách a vývoji projektů v open source prostředí.

Jedenáct let zkušeností s organizací největší konference svého druhu ve střední Evropě se kladně odráží nejen na rostoucí křivce návštěvnosti, ale i na pozitivních ohlasech drtivé většiny účastníků,“ pochvaloval si Radek Vokál, člen představenstva Red Hat Czech.

Zdroj: Red Hat

Galerie

Úvodní foto: Red Hat

Komentáře