Obrazem: Red Hat na snídani servíroval chlebíčky, Kubernetes i OpenShift

Red Hat společně s Veracompem připravili pro partnery tematickou snídani, na které nastínili zásadní rozdíly mezi kontejnerovými platformami OpenShift a Kubernetes. Pozornost věnovali i nové verzi OpenShiftu.

Obrazem: Red Hat na snídani servíroval chlebíčky, Kubernetes i OpenShift
Kubernetes nebo OpenShift? Tuto „foglarovskou“ otázku se pokusili v úterý 7. 8. 2019 před partnery rozlousknout výrobce Red Hat a jeho VAD distributor Veracomp. Setkání se uskutečnilo v prostorách karlínské Truhlárny a setkalo se s velkým zájem.

Snídaně se točila kolem očekávaných témat. Účastníci se tak například dozvěděli, že hlavní rozdíl mezi systémy OpenShift a Kubernetes je především v bezpečnosti – a to nejen v technologické, ale i v procesní.

Po probrání rozdílů mezi kontejnerovými platformami už byla pozornost věnována hlavně OpenShiftu – konkrétně nové verzi 4.1. Ta obsahuje vylepšení v redesignovaném prostředí, jako například automatizované operátory kontejnerů či vylepšený clustering.

Partneři se mimo jiné dozvěděli více o autonomních operacích, správě clusterů a k nahlédnutí byla i vývojová roadmapa. Kromě množství informací – a možnosti diskuse s týmy od výrobce i distributora – bylo připraveno i výtečné občerstvení.

Red Hat na závěr uvedl, že o akce tohoto typu je obecně velký zájem a společně s Veracompem v nich plánuje pokračovat.

Zdroj: Red Hat

Galerie

Úvodní foto: Red Hat

Komentáře