Obrazem: Partnerské dny Axis obohatily prezentace kriminalistů a soudních znalců

Axis oslavil 20 let od uvedení první IP kamery a na setkání s partnery v Praze a Brně představilo hosty z řad odborníků na témata související s videodohledem a přesahující technickou stránku věci. Společnost zároveň udělila ocenění za nejlepší projekty.

Obrazem: Partnerské dny Axis obohatily prezentace kriminalistů a soudních znalcůBrno: Dalibor Smažinka, Axis Brno: Kriminalista Martin Spurný

Ve dnech 13. a 14. 4. 2016 se v Brně a Praze konaly každoroční Partnerské dny společnosti Axis Communications.

Program se nesl v duchu aktuálního 20letého výročí od uvedení první IP kamery na světě, která se na trhu objevila v roce 1996 pod značkou Axis 200.

Program kromě informací o nových produktech Axis a partnerských programech obohatily také prezentace zástupců Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), kriminalistů a soudních znalců v oblasti forenzního videa. Téma síťového videodohledu s sebou totiž nese otázky, které přesahují pouhý výběr správné kamery.

Zvláštními hosty Partnerského dne v Brně byli kriminalisté kpt. Ing. Martin Spurný zeznaleckého ústavu Policie ČR a plk. RNDr. Hana Eliášová Ph.D. z Kriminalistického ústavu Praha. Oba experti ukázali, jaké informace je třeba z kamerových záznamů získat při vyšetřování a jaké jsou nejčastější chyby při instalaci kamer.

V Praze v rámci stejného bloku vystoupil prof. PhDr. Jiří Straus, DrSc., kriminalista a vědec, který se zaměřuje na forenzní biomechaniku. Pomocí reálných příkladů z praxe ukázal, jak lze z videozáznamu určit přesnou výšku člověka a jak může být pachatel usvědčen pouze díky unikátnímu stylu chůze.

Zájem vzbudily prezentace odborníků z ÚOOÚ Mgr. Ladislava Hejlíka a Ing. Milana Ševčíka, kteří připomněli aktuální předpisy o ochraně soukromí. V následné debatě padla řeč na konkrétní situace, v nichž není zřejmé, jak při instalaci kamerových systémů postupovat v souladu se zákony.

Nejlepší partneři

Součástí Partnerských dnů bylo i vyhlášení nejlepších projektů. V kategorii Skokan roku za nejrychlejší obchodní nárůst byla v Brně oceněna společnost Tint zastoupená Pavlem Říhou, v Praze pak společnost Techniserv zastoupená Tomášem Kostúrem.

Další ocenění získaly zvláště inovativní projekty. V Brně si ocenění odnesl David Capoušek (NetRex) a Ivan Sobička (Taktiq Communications) za projekt Slow TV, v Praze pak Erik Elmer (Amden) za originální projekt videoanalytiky pro národní hokejový tým na MS 2015.

Distributory Axisu pro Českou republiku jsou ADI Global a Azlan Techdata. Jejich zástupci Pavel Švadlenka (ADI) a Petr Mašek (Azlan) na závěr představili možnosti obchodní podpory pro partnery a jednoduchost prodejního kanálu.

Zdroj: Axis Communications
Galerie

Úvodní foto: Axis Communications

Komentáře