Obrazem: Konica Minolta v Brně otevřela první evropské výzkumné a vývojové centrum

První zařízení svého druhu na evropském kontinentu se bude zabývat vývojem inteligentních systémů, ale také například 3D tiskem nebo nositelnou elektronikou. Umístění centra do Brna je podle společnosti vizitkou dobré práce tuzemského zastoupení.

Obrazem: Konica Minolta v Brně otevřela první evropské výzkumné a vývojové centrum
Společnost Konica Minolta slavnostně zahájila provoz výzkumného a vývojového (R&D) centra v Brně. Investice do tohoto zařízení navazuje na otevření inovačního centra BIC (Business Innovation Centre), které se v Brně uskutečnilo na jaře. Nové R&D centrum je první svého druhu v Evropě.

Úkolem obou center bude vyhledávání atraktivních obchodních příležitostí, sběr nápadů a přání od zákazníků a vznik nových obchodních modelů. Na základě zadání od BIC se specialisté R&D centra postarají o technologický vývoj a realizaci řešení. Obě brněnská centra by měla do tří let dohromady zaměstnávat přes 100 IT odborníků.

Tým brněnských specialistů se bude věnovat zejména vývoji a výzkumu produktů z oblasti inteligentních systémů. Konkrétně půjde o rozvoj inteligentních senzorů, řešení pro automatizaci dat a digitálního pracovního prostředí. V laboratoři jsme však viděli například i nositelnou elektroniku pro rozšířenou realitu.

V proslovech, které přednesli Hiro Yamasaki, šéf vývoje a výzkumu společnosti, Kunihiro Koshisuka, člen představenstva, Dennis Curry, viceprezident evropského zastoupení, a Tomáš Bednář, šéf české pobočky, často zaznívala probíhající transformace společnosti z dodavatele hardwaru na poskytovatele služeb. V tomto kontextu české zastoupení nedávno akvírovalo společnost Webcom .

Matěj Dusík, R&D strategy and technology manager brněnského výzkumného centra, uvedl, že umístění prvního evropského R&D centra do Brna je kromě jiného i oceněním práce tuzemské pobočky. Konica Minolta uvádí, že jen ve třech světových zemí dosahuje vyššího tržního podílu než právě u nás.

Zdroj: ChannelWorld, Konica Minolta
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře