Obrazem: Jubilejní 10. ročník vánočního benefičního koncertu NF Srdce na dlani

Co mají společného IT a děti z dětských domovů? Dlouhodobou spolupráci a již tradiční každoroční Vánoční benefiční koncert nadačního fondu Srdce na dlani, který je podporuje. Vystoupily samy děti i skupina Mandrage.

Obrazem: Jubilejní 10. ročník vánočního benefičního koncertu NF Srdce na dlani
Dne 25. listopadu 2014 se v Národním domě na Vinohradech v Praze uskutečnil 10. vánoční benefiční koncert nadačního fondu Srdce na dlani. Cílem akce je získat prostředky pro podporu a rozvoj pěti dětských domovů, kterým ND Srdce na dlani pomáhá. Každoročně ND Srdce na dlani spolupracuje s mnoha známými osobnostmi z řad zpěváků, kapel i moderátorů. Průvodcem letošního ročníku se stal osvědčený moderátor Pavel Anděl a vystoupila také oblíbená kapela Mandrage.

Zahájení večerního programu a bilancování posledních let nadačního fondu se ujala jeho patronka Jitka Kocurová spolu s Vítem Šubrtem, který fondu a dětem dlouhodobě pomáhá.

Samozřejmě nechyběla vystoupení dětí z dětských domovů. Svůj taneční a pěvecký um předvedly v sále před šesti sty diváky, od kterých sklidily bouřlivé potlesky.

Hosté ocenili nejen vystupující děti, ale rovněž podpořili nadační fond zakoupením výrobků z dětských domovů a finančními dary. Během večera se podařilo vybrat 85 898 Kč v hotovosti a zhruba 10 000 Kč pomocí DMS (přesná částka není ještě známa), které budou beze zbytku použity na financování potřeb těchto dětí a zejména úhradu jejich zájmových kroužků.

Za dvanáct let fungování nadační fond Srdce na dlani vyprovodil do reálného života mnoho dětí, u mnoha z nich byl přítomen jejich prvním krůčkům, dospívání i přicházející dospělosti. Hrdě prezentuje dlouhodobé a propracované projekty a především velké nasazení a lásku všech, kteří se na spolupráci podílejí,“ uvedla výkonná ředitelka fondu Tereza Stopková.

V současné době drží nadační fond Srdce na dlani patronát nad pěti dětskými domovy, konkrétně v Tisé, Černé Vodě, Litoměřicích, Krásné Lípě a od letošního roku ve Zruči nad Sázavou.

Nadační činnost umožňují generální partneři, společnosti Dell Computer, DNS a Adastra. Vánoční benefiční koncert zaštítili generální partneři, společnosti Dell Computer, Adastra a CZ.NIC a hlavní partner koncertu, společnost DNS.


Zdroj: ND Srdce na dlani, ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře