Obrazem: HP se pochlubilo novinkami v 3D tisku, jeho tiskárna už sériově vyrábí i v ČR

Výrobce uspořádal druhý ročník konference EMEA Innovation Summit, kde představil řadu případových studií úspěšného nasazení své technologie 3D tisku v praxi.

Obrazem: HP se pochlubilo novinkami v 3D tisku, jeho tiskárna už sériově vyrábí i v ČR
Společnost HP uspořádala v Barceloně druhý ročník konference EMEA Innovation Summit, na kterém představila dvě zásadní technologická odvětví, která mají potenciál změnit v dohledně době celý výrobní průmysl – 3D tisk a virtuální realitu.

Digitální transformace výrobního průmyslu již nyní proměňuje práci designérů, vývojářů, výrobců a dodavatelů po celém světě a vytváří obrovskou příležitost pro nástup 3D tisku. Možnosti jeho využití jsou v podstatě nekonečné,” uvedl šéf divize 3D tisku Ramon Pastor.

HP v Barceloně představilo množství případových studií, které demonstrovaly, jak 3D tiskárny z řady HP Multi Jet Fusion pomáhají s projektací a sériovou výrobou. Jednou z oblastí je například zdravotnictví, kde se 3D tisk uplatňuje při výrobě ortéz, a to i v ČR.

Česká republika se podle HP stala vůbec první zemí v reionu CEE, kde se 3D tisk používá v sériové výrobě. V současnosti se u nás nacházejí dva exempláře 3D tiskárny HP Jet Fusion 4200, přičemž jeden z nich slouží společnosti ING corporation.

Tento specialista na zakázkové ortotické a protetické zdravotnické pomůcky podle HP využívá 3D tiskárnu k přesné a rychlé výrobě na míru. Druhý, v tomto případě demonstrační model tiskárny se pak nachází v pražském Centru 3D tisku společnosti 3Dees.

Zdroj: HP

Galerie

Úvodní foto: HP

Komentáře