Obrazem: DNS představila úložiště Hitachi

Kromě prezentace výrobce vystoupili i zástupci distributora a resellerů.

Obrazem: DNS představila úložiště Hitachi
Společnost DNS uspořádala v Praze setkání, na němž Hitachi prezentovalo zástupcům koncových zákazníků svá řešení pro ukládání a archivaci dat.

Účastníkům se představili zástupci všech článků řetězu od výrobce až po resellery. O úvod se postarala Michaela Pávková, marketing specialist a event manager Hitachi divize u DNS.

Poté si postupně vzali slovo zástupci společnosti Hitachi. Roman Kalný, storage systems consultant, představil účastníků portfolio úložišť Hitachi Data Systems (HDS), které je rozděleno do pěti bloků (jedna platforma pouze pro datové bloky, jedna pouze pro soubory, jedna pro oba druhy dat, obsahová platforma a specializovaná zařízení), přičemž jsou však všechna řešení napříč celým portfoliem spravována softwarem Hitachi Command Suite

Roman Kalný rovněž připomněl, že Hitachi vyrábí i x86 blade servery, a citoval studii IDC z Japonska, podle níž u těchto zařízení panuje největší zákaznická spokojenost na trhu v obdobích instalace a týdnu po instalaci.

Poté promluvil Radim Petržela, specialist solutions consultant, na téma virtualizace a možností využití řešení Hitachi v tomto odvětví. Zdůraznil pozitivní výsledky Hitachi v benchmarcích SPC-1 (členy SPC jsou praticky všichni velcí výrobci úložišť a výsledky podléhají schválení všemi členy) a poukázal na výhody dynamického tieringu ukládaných dat, který řešení Hitachi umožňují. V příkladové situaci umožnil úsporu 43 % nákladů při uložení dat o objemu 200 TB.

Prezentaci zástupců Hitachi zakončil Vladislav Blažek, FCS solution specialist CEE, který hovořil o archivaci. Strategie Hitachi v této oblasti je podle něj vytvoření jedné platformy pro všechna data. Tomu má pomoci skutečnost, že součástí portfolia jsou řešení pro ukládání blokových, souborových i obsahových dat, disponuje optimalizačním softwarem a nástroji pro tiering.

Na závěr hovořili zástupci partnerů DNS. Jan Cipra ze společnosti Gapp System mluvil o zálohovacím řešení CommVault Simpana 10, a program zakončil Miroslav Teichman ze společnost MHM Computers s prezentací o jejím kompetenčním centru, v němž lze kromě školení a certifikací rovněž testovat storage řešení od řady výrobců včetně Hitachi.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: Matěj Čuchna

Komentáře