Obrazem: Dell ukázal budoucnost bezdrátové kanceláře

Stále tenčí notebooky, mizející kabely… Jak bude již brzy vypadat bezdrátová kancelář? To ukázal Dell na tiskovém setkání v Praze.

Obrazem: Dell ukázal budoucnost bezdrátové kancelářePetr Zajíček ukazuje další generaci zařízení s procesory Intel (bez aktivních ventilátorů) a k ní bezdrátovou dokovací stanici. Ukázka napojení projektoru na konferenční řešení Dell (OptiPlex Micro PC) využívající technologii Intel Unite.

Technologie společnosti Intel pomáhají měnit dnešní kanceláře na bezdrátové. Společnost Dell tomu jde naproti a ukázala, jaké technologie nabízí už dnes a poodhalila, co nás čeká do konce roku.

Brand manager Petr Zajíček ukázal bezdrátové dokovací stanice, které Dell letos uvedl na trh. Výrobce podporuje také technologii Intel Unite, která umožňuje bezdrátové spojení s projektorem a vzdálené prezentace několika uživatelů současně.

Téma bezdrátové kanceláře přijde v plné parádě až na podzim, kdy se objeví první počítače s novým procesorem Intel Kaby Lake, dodává Petr Zajíček. Kaby Lake nebude mít takový dopad na architekturu procesoru, ale hlavně na nové funkcionality a technologie.

Zásadní otázkou bude podle Zajíčka bezdrátové napájení, které se bude pravděpodobně řešit přes podložky, a fyzický zámek Kensington, který logicky bez drátu nahradit nejde (tedy leda na softwarové úrovni). Více naleznete ve fotogalerii.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře